ציוד ביתי לכיבוי אש

אף אחד לא אוהב לחשוב באופן יום יומי על סכנות ואסונות שיכולות להתרחש בסביבה הביתית. יחד עם זאת, חשוב מאוד לזכור שמצבים קיצוניים ומפחידים כמו שריפה ודליקה יכולים להתרחש בכל מקום, בכל זמן וכן באופן בלתי צפוי.

על מנת להגן על הבית ועל המשפחה, חשוב מאוד שלא לטמון את הראש בחול ולא להצטער כשכבר מאוחר מדי. רכישה של ציוד ביתי לכיבוי אש, מטפים, גלאי עשןוכיוצא באלה, הם צעד חשוב, נכון, חכם והכי חשוב – בטיחותי.

העשן המסוכן וגילוי מוקדם

לא רבים חושבים על כך, אבל במקרה של דליקה, לא רק האש היא המסוכנת. לא פחות מכך מסוכן העשן הסמיך שיכול בקלות לגרום לחנק. מכיוון שאין אש ללא עשן, ניתן להפוך דווקא את העשן המסוכן לאמצעי מצוין לגילוי מוקם.

התקנה של גלאי עשן, מתקן פשוט יחסית, שיכול לפעול על בטריות או תוך חיבור לחשמל (ועם בטריות לגיבוי) הוא צעד בעל משמעות רבה. גלאי העשן יודעים לזהות את קיומו של עשן בצורה מהירה, ועוד לפני שהאש מתגברת. השמעת הקול המתריע (כאשר ניתן לשלב גם אפקט ויזואלי ללקויי שמיעה) מאפשר למלט את בני המשפחה ללא סיכון. ניתן גם לסמוך על התרעה בזמן השינה ולרוב ניתן לעשות שימוש נלווה במטפים כדי לכבות אש שטרם התפשטה.

זהירות למניעת אסון

בעלי בתים וכן גם מי שרכש לעצמו ביטוח דירה או מי שגר בשכירות לא היה רוצה לראות את הבית ואת תכולתו עולים באש. לכן, אמצעי חשוב שכדאי לרכוש לשעת הצורך הואמטף כיבוי. למעשה, ניתן למצוא סוגים שונים של מטפים, שנבדלים אלה מאלה בגודל שלהם ולעיתים גם במנגנון שעל פיו הם פועלים.

חשוב להתאים את מספר המטפים שרוכשים לגודלו של הבית וכדאי מאוד ללמוד את המנגנון של ההפעלה. עוד חשוב לדעת שלכל מטף יש תאריך תפוגה, שאחריו יש להחליף אותו על מנת לשמור על אפקטיביות של חומר הכיבוי. בזכות כללי בטיחות פשוטים, אמצעי זהירות, גלאים ומטפים, אפשר למנוע אסון, להציל את הבית וכמובן – להציל חיים.