בניית פרגולות – מידע מקצועי

המלצות ומידע לגבי באיזה סוג פרגולה לבחור

יש מספר סוגים של פרגולות וכן ישנן מספר שיטות לבנייה והקמה של פרגולות, כאשר לכל שיטה יש יתרונות וחסרונות. כעת נסקור חלק מסוגי הפרגולות המפורסמים, ונספק לכם מידע מקצועי על מנת שתבינו יותר לעומק במה כרוכה הקמתה של כל סוג פרגולה.
הערה: המידע המאמר זה אינו בגדר הוראות עבודה ואין לנסות לבצע זאת ללא בעל מקצוע.

פרגולות גושניות
פרגולה שמשדרת יותר יציבות ורשמיות.  החיסרון של הפרגולה הזו נעוץ בכך שהיא דורשת השקעה רבה ומקצועיות. יש צורך לקדוח וליצוק את היסודות על ידי שימוש במלט על מנת ליצור יסודות יציבים. לפני היציקה יש לבדוק עם פלס בנאים שאכן היציקה ישרה. בכדי לקדוח בעמודי העץ יש לעשות שימוש במכשור משוכלל. לפני התחלת העבודה חובה ללמוד כיצד יוצרים את הפרגולה. כל תהליך העבודה דורש מקצועיות וסדר. יש לקחת בחשבון את כל נושא הבטיחות בצורה רצינית, כך למשל מומלץ להשתמש במשקפי שמש כאשר קודחים על מנת למנוע מקרים של חדירת שבבי עץ לעיניים. רמת הגימור של מוטות הפרגולה עלולים להיות נמוכים יותר מאשר רמות הגימור של פרגולות מאלומיניום או במבוק.

לגלריית פרגולות גושניות באתר שלנו

פרגולות מאלומיניום
הפרגולה מגיעה במלואה מתוך האריזה עם הוראות הרכבה. בניית היסודות לעמודי הפרגולה לא דורשת השקעה כלל ועיקר, אין צורך בתושבות ואין צורך לקדוח. ניתן בקלות לשנות את המיקום של הפרגולה. לא נדרש השקעה בתחזוקת הפרגולה, השמש לא גורמת לדהיית הצבע. הפרגולה מתאפיינת בחוזקה (לעומת פרגולות מעץ). האלומיניום הוא חומר שמבודד בצורה טובה מפני חום ומים. הם אינם דליקות. תורמות לאיכות הסביבה בכך שחוסכות את הצורך לכרות עצים. החיסרון – מראה לא טבעי (ויש שיאמרו שזה דווקא יתרון).

לגלריית פרגולות מאלומיניום

פרגולות מבמבוק
המראה משרה אווירה של טבע ושלווה. מבחינת פשטות יצירת הפרגולה ומידת ההשקעה ביצירת היסודות לעמודים – פרגולת הבמבוק היא במובן מסוים סוג של פשרה בין הפרגולה הגושנית לפרגולה מאלומיניום. את העמודים מחברים על ידי קשרים, בד בבד עם קדיחה בתוך קורות הבמבוק. הצבע של הבמבוק דוהה בשמש, והדבר נכון במיוחד לאור השמש הישראלית. לבמבוק יש שכבה טבעית שמצפה אותו ומקשה על צביעתו, לכן מומלץ לצבוע את הבמבוק רק לאחר מספר חודשים של התבלות.

מידע נוסף על פרגולות ליחצו כאן

ליצירת קשר התקשרו אלינו. בלקון פרגולות: טל’: 03-9470038 , נייד: 052-5571129

גלריית פרגולות סרגלי עץ וסרגלי הצללה:

http://www.pergula.net/?p=211

רוני רדיץ