התקנת פרקטים במרכז הארץ
פרקט הוא שיטת ריצוף נפוצה בכלל בעולם וגם בישראל. לפרקט מראה מיוחד ומרהיב ויוצר אווירה חמה וביתית. יש מגוון רחב של סוגי פרקטים מזני עץ שונים, בצבעים שונים ובצורות שונות שמשתלבות טוב עם הרקע. השימושים הנפוצים בפרקט הם ריצוף אולמות, בתים, משרדים, מרפסות, ברכות ומדרגות. התחזוקה היא קלה ונוחה, כדי לנקות צריך רק לטאטא או לשאוב אבק והעברת סמרטוט לח. התקנת הפרקט משתנה בין סוגי הפרקט השונים ובהתאם למשטח עליו מותקן.

סוגי ההתקנות השונים
התקנה באמצעות הדבקה היא הנפוצה ביותר. שיטה זו חזקה עמידה, קלה לתיקון ומונעת רעשים. ניתן להדביק את הפרקט על ריצוף קיים, בטון או קרמיקה. מומלץ לבחור בדבק איכותי כדי להבטיח אורח חיים ארוך של הפרקט.

התקנה באמצעות מסמור נעשית על תשתית עשויה מעץ. השיטה הזאת מסובכת ויקרה יותר, לכן היא פחות נפוצה.

התקנה צפה נעשית על ספוג כתשתית, התקנה זו גם מהירה וזולה יחסית לאחרות אך היא מתאימה רק לפרקט סינתטי דמוי עץ או פרקט רב שכבתי. קיימים סוגי ספוג שונים שמתאימים לתשתיות שונות.

התקנת פרקטים בגוש דן באזור המרכז
בצפון ישראל בדרך כלל ההכנסה נמוכה יותר לעומת אנשים שגרים במרכז, מצד שני במרכז המחיה גם יותר יקרה. לכן, נראה שהתקנה באמצעות מסמור פחות מתאימה לתושבי הצפון ויותר מתאימה לתושבי המרכז. בגוש דן ובמרכז הארץ ישנן הרבה מאוד חברות המתמחות בעבודות עץ, ורבות מהן בעלות נטייה לשימוש בחומרים אקולוגיים, דבר שמשתלב היטב עם הרצון של תושבים במרכז להפוך את הוי החיים שלהם יותר טבעי ופחות לחוץ