ניקוי של שטחים ואזורים מסוימים יכול להיות אתגר של ממש. כך, למשל, קורה כאשר יש צורך לבצע ניקוי מעטפת בניינים. חברות ופועלים שעוסקים בכך צריכים להיות הרבה יותר מאשר מומחים לניקוי, לשימוש נכון בחומרי ניקוי והתאמה של טכניקות למשטחים שונים כגון זכוכית, שיש, חיפוי אבן וכן הלאה.

בשורות הבאות נדבר על האתגר ועל הייחוד שעימם מתמודדות חברות שעוסקות במתן שירותי ניקוי בבניינים גבוהים. נראה אילו אמצעים מקובלים משמשים תוך כדי עבודה לקבלת תוצאות מצוינות וכן מדוע חשוב לבחור אך ורק אנשי מקצוע שעוסקים בעבודות מסוג זה.

אמצעים לניקוי בגובה

בין אם זקוקים לפתרון של ניקוי חלונות בגובה רב ובין אם נדרשת פעולה של ניקוי שיש בבניינים גבוהים, ברור שלא ניתן לעשות זאת באמצעים רגילים, תוך שימוש בסולם פשוט. על מנת להשיג תוצאות טובות ולהצליח ליצור בניין נקי באמת, יש צורך להיעזר במגוון של טכניקות ושיטות לניקוי בניינים גבוהים בצורה בטוחה. זה מתחייב על פי חוק וזה מחויב המציאות גם מבחינה של מוסר עבודה ומוסר אנושי בסיסי.

שיטה אחת מבוססת על התקנה של פיגומים. פיגומים היא דרך ארוכה ומורכבת למדי שכרוכה גם בעלות גבוהה יותר. לרוב, שיטה זו תיעשה כאשר רוצים לשלב לא רק ניקוי אלא גם פעולות נוספות כגון שיקום של חיפוי או כאשר יש צורך בניקוי מורכב במיוחד.

שיטה נוספת, מהירה יחסית, שמתאימה כאשר זקוקים לניקוי שיש, קירות חיצוניים, חלונות וכיוצא באלה מבוססת על שימוש באביזרי סנפלינג. דרך פעולה כזאת לא מצריכה הכנות מסובכות וארוכות אלא אנשי מקצוע מיומנים, שיודעים לעבוד בגובה רב בצורה אסתטית, נקיה ובטוחה.

יש, כמובן, גם שיטות נוספות, שכוללות התקנה מעין מעלית או פלטפורמה חיצונית ניידת ודרכים נוספות שיבחרו בהתאם לצורך בשטח, לתקציב, לאופי המבנה וכדומה.

עבודה  בגובה עם חברה מקצועית ובטוחה

עבודות של ניקוי בניינים, ניקוי מעטפת, חלונות וכיוצא באלה מצריכה שמירה על מחויבות מקצועית ללא פשרות. העובדים המקצועיים צריכים לשלב בעבודתם הן היבטים של ניקוי ברמה גבוהה והן היבטים של שמירה על בטיחות, ללא פשרות.

העבודה חייבת להתבצע רק על פי הכללים שנקבעו לעבודה בגובה, כללים ששומרים הן על בטיחות העובדים והן על בטיחות העוברים ושבים. עבודה לא זהירה יכולה לגרום לפגיעה בחיפוי, לנזק לחלונות, לפציעה וכן הלאה. העובדים חייבים להיות בקיאים בכל כללי הזהירות ולהיות מצוידים בעזרי בטיחות, על פי כל התקנות המחייבות. הכשרות והדרכות הן דבר מתבקש, שחברות מקצועיות לא מוותרות עליו.

על מנת להיות מרוצים מהתוצאה, חשוב כמובן לבחור בחברה לניקוי בגובה ולניקוי מעטפת של בניינים שיש לה ניסיון, אישור לעבודות גובה ופועלים מנוסים. לפני העבודה יבחנו הצרכים של הלקוח, האופי של המבנה, החומרים שיש לנקות. רק אז תיבחר דרך הפעולה הנכונה שתספק את התוצאות הטובות ביותר.