מדובר בדירות, בתים פרטיים או בתי עסק עבור גינות, חצרות, קומות גג, מרפסות וחלונות. פתרונות אלו מאפשרים לשוהים במקום ליהנות מאזור מוצל וקריר בימים שטופי שמש, וגם מעניקים פינה מוגנת מפני גשמים ורטיבות. מעבר לכך, הסוככים גם מספקים לבעליהם פרטיות ממבטי שכנים ועוברי אורח, משמשים להגנה על כלי הרכב שבחנייה, וכן מהווים חלל מוגן לאחסון חפצים שונים. חשוב לדעת כי בימינו קיים בשוק מגוון גדול ומתקדם של סוככים ופתרונות הצללה לכל מטרה, המוצעים בשלל שיטות, גדלים, חומרים, עיצובים, צבעים ומחירים.
סוגים של סוככים ופתרונות הצללה
כאמור, ניתן למצוא בארץ מגוון רחב של סוגי סוככים ופתרונות הצללה, נמנים בין היתר

.א. סוככי זרועות – פתרון הצללה בעל זרועות חזקות מפלדת אל חלד, עם אפשרות לפתיחתו בזוויות שונות . הסוכך מגיע עם בד מתוח וחזק העמיד בפני פגעי מזג האוויר, ומסנן את קרינת השמש. יש לציין כי סוככים אלו מוצעים עם מנגנון ידני או חשמלי

ב. סוכך מרקיזה – זהו סוכך בעל מנגנון ידני או חשמלי בצורת כיפה, שהינו אידיאלי כפתרון הצללה לחלונות ולפתחי מרפסות וחנויות. הסוכך עשוי משלד חזק מאלומיניום, עם כיסוי של בד שמשונית או דראלון.

ג. סוכך מסילות – נסגר ונפתח בדומה לתריס על גבי מסילה, וניתן להפעילו בעזרת מנגנון חשמלי. סוכך זה יכול לשמש גם לסגירה צידית, והינו אידיאלי לפרגולות וכפתרון חיפוי בחורף לבתי קפה ומסעדות.

ד. סוכך מסך – זהו סוכך מתקפל הנמתח עד לרצפה בעזרת משקולות, וכולל אפשרות להתקנת פתחי חלונות בצדדיו. אידיאלי לסגירת חורף עבור בתי עסק, פרגולות ומרפסות גדולות.

ה. סוככים קבועים – אינם ניתנים לסגירה ופתיחה, ומתאימים לחצרות ובתי עסק. לרוב עשויים סוככים אלו משלד של מתכת או אלומיניום, שעליהם פרוס בד שמשונית.