עיצוב בית באווירה אינטימית – עיצוב ביתי ואינטימי לבית

אוירה כפרית למטבח ולחדרי השינה
על מנת לעצב, לסגנן, ולהקנות אווירה ביתית תחומי עיצוב פנים מגדירים לנו קווים מנחים מאוד ברורים, שלושה דברים מנחים וקולטים את העין, חדות, צבעוניות, והתאמה במאמר זה ננסה להסביר כיצד נעשה זאת בצורה נכונה.
צבעוניות – תכונה הכי ביתית שיש, הצבעוניות תקנה לבית הישראלי את החום אותו אנו כל כך רוצים לשדר חדות, החדות תעביר כחלק מאסטרטגיית עיצוב פנים את כל המסרים שלנו, ותקלוט את העין במקומות הנכונים.
התאמה – ההתאמה השלמות שכל כך חשובה חייבת לבוא כחלק משלים לעיצוב הבית.

עיצוב פנים למטבחים – עיצוב מטבחים כחלק בלתי נפרד מתפקיד עיצוב הבית

מטבחים מהווים את מרכז הפעילות היומית שלנו בבית הישראלי, וזה עוד מבלי לקחת בחשבון משפחות מרוקאיות שחיות מטבחים ותבשילים כהוואי והנאה יומיומית. עיצוב הבית מתחיל בקווי עיצוב מטבחים נכונים – תאורה שתרחיב מקומות צרים, צבעים חיים וביתיים, והכל כחלק מפינת האירוח משם נרצה שיראו את המחשבה שהשקענו בעיצוב הבית.

עיצוב פנים הבית ועיצוב הסלון
הסלון, פינת האירוח החלק הכי קריטי שיש, הוא לרוב ממוקם בין מטבחים לבין חדרי השינה, משלים ומתווך בין שניהם, עיצוב פנים כתאוריה חייב לתת השלמה עיצובית כוללת, החלק של פינת האירוח הוא בדיוק המקום והנקודה בה נשלים את עיצוב הבית ונשקיע את מירב הכוחות להשדר עיצוב פנים יוקרתי.
עיצוב חדרי שינה
חדרי השינה, הנוחות הכי חשובה בעולם, אל תטעו לחשוב שאפשר לתת לתחומי עיצוב פנים להשתלב בנוחות בחדר השינה שלנו במאה אחוז. (בשונה מעיצוב מטבחים בו הוא בא להשלים אותו יחד עם נוחות).
על מנת לעצב במאה אחוז השקעה נמצא עצמנו בדילמות של עיצוב הבית כנגד נוחות השינה והתפקוד היומיומי בחדר השינה. לא נרצה לוותר במאה אחוז על השידה או מיקום הפלזמה והתאורה בשביל שאורחים יחמיאו על עיצוב הבית. פשוט נשלח אותם למטבח.

עיצוב הבית באופן  קוהרנטי, משתלב ומשלים
כפי שהזכרתי קודם, העיצוב הוא קו בודד ומשלים, קו שהולך ומתפתח עם הבית, משדר חום וביתיות, יוקרה ועימום קל. עיצוב מטבחים כחלק בלתי נפרד מקטגוריית עיצוב פנים דורש נוחות, ומרחב גישה, עיצוב פינת האירוח ימשיך יחד עם אותם הגוונים והצבעים ובצורות וסיגנון מעט שונה, והכל יכנס אל תוך חדרי השינה שלנו תוך שמירה על נוחות וויתור קל על עיצוב הבית

 

המאמר באדיבות דורית סלע משרד אדריכלים ועיצוב פנים במרכז

 

www.doritsela.co.il/