פרגולות עץ כחלק מעיצוב הבית
את הפרגולות ניתן למצוא כיום במגוון צורות, דגמים וגדלים. ניתן למצוא אותן גדולות וקטנות, סגורות או פתוחות ואפילו בסגנון תלוי. ניתן למצוא אותן עשויות עץ לסוגיו השונים וניתן אפילו למצוא גם דגמים שעשויים מאלומיניום. בזכות המבחר הגדול של דגמים וסגנונות ניתן בהחלט להתאים את הפרגולות לכל סביבה ביתית.

מיקום הפרגולה

הצעד הראשוני שצריך לבצע כאשר בוחרים להקים פרגולה הוא לבחור את המיקום מושלם. בניית פרגולות כחלק מעיצוב הבית יכולה להתבצע בדירות או בבתים, על גבי הגג או במרפסת השמש, בגינה ובחצר, בסמוך לעץ רענן או ליד בריכה או מזרקה נאים.

לאחר שבוחרים את המיקום שבו תהיה לפרגולה ההשפעה האסתטית והפרקטית הטובה ביותר, כדאי להחליט האם מעדיפים את הדגמים שעשויים מעץ או שההעדפה מובילה דווקא לדגמי האלומיניום. הבחירה תיפול לא רק בשל סיבות כמו עמידות ואורך חיים של הקורות והמבנה עצמו אלא גם מסיבות אסתטיות. בסביבה בעלת מוטיבים כפריים או טבעיים אחרים, דגמי העץ הינם בעלי יתרון מובהק. הם מתאימים מאוד גם כאשר משלבים דק נאה. בבניה יותר אורבנית, ניתן בהחלט לבחור דגמים המבוססים על אלומיניום.

מראה אסתטי של הפרגולה

בעיני רבים, מראה אסתטי של הפרגולה הנבחרת צריך להיות כשהיא נראית כמו המשך ישיר של הבית. כאשר מדובר בפרגולה צמודה, אין ספק שמצב כזה הוא המצב הרצוי. עם זאת, ישנם מקרים שבהם ניתן דווקא לבחור בגישה אחרת, של "שבירת" הסגנון. עיקרון חשוב בעיצוב פנים גורס שכאשר יש מוטיב מובהק, הנדסי, עיצובי או אחר, בהחלט יש מקום לבחור מוטיב נוסף, שונה ממנו. השילוב בין השניים יכול ליצור ייחוד שלא קיים לכל עיצוב בנפרד. למשל, כאשר בית בקווים מעוגלים ניצב ליד פרגולה עדינה, מתקבל בהחלט אפקט מעניין.