פיקוח הנדסי לשיפוץ דירה
מהו פיקוח הנדסי ולצורך מה דרוש השימוש בפיקוח הנדסי בזמן שיפוץ בתים או דירות?
פיקוח הנדסי הינו תהליך המתבצע בעת בניית בית או בעת שיפוץ בית. מטרתו לוודא כי הקבלן אינו מתרשל במלאכתו ולא נגרמים נזקים חדשים לנכס כתוצאה מעבודות הבנייה או השיפוץ.
חברות ביקורת מבנים בישראל מחזיקות מהנדסים מהשורה הראשונה, אשר מנוסים מאוד במקצוע הזה ומבצעים בדיקות ופיקוח לבתים בזמן השיפוץ.
החסרונות בכניסה לתהליך שיפוץ ללא בדיקה הנדסית תוך כדי עבודה וללא ליווי וקבלת שירות של פיקוח הנדסי הינם רבים.
שיפוץ בית זהו תהליך שעלול לגבות השקעה ניכרת מבחינת זמן, כסף ואנרגיה. לכל מי שמעוניין לבצע שיפוץ לדירה או לבית קיים יש את האפשרות לשכור שירות פיקוח הנדסי שמטרתו לבחון את תהליך השיפוץ “בזמן אמת”, דהיינו תוך כדי שיפוץ הבית .

הימנעות מבדק בית – הימור מסוכן
כאשר לא עושים בדק בית לפני סיום שיפוץ הדירה – אתם נכנסים להימור מסוכן. אם אכן יתגלו ליקויים כאלו ואחרים, הרי שהקבלן יתחיל להתווכח מה נחשב לליקוי ומה לא, צעקות ומחלוקות סביב סעיפים כאלו ואחרים במפרט, הקבלן לא עונה לטלפון וגם לא טורח לחזור, העורך דין מעוניין לקבל תשלום נכבד עבור התמיכה בהליך המשפטי. לפתע יש לחץ של הרבה סידורים בבית ולכן יש פחות זמן לטפל בסחבת של הקבלן. בקיצור, נראה שזה ממש עסק ביש.

סוגי בדיקות המתבצעות במסגרת של בדק בית לאחר שיפוץ דירה
שרותי בדק בית כוללים מגוון של בדיקות. החל מבדיקות רטיבות, תקינות הריצוף, בדיקות צנרת, נזילות, אחידות הטיח שבקירות, איכות הצבע, יציבות המבנה ובטיחות. לבחינה של פנים הבית יש גם משמעות בטיחותית. כך למשל, בחינה של מערכת החשמל יכולה לבחון את תקינות המערכת ובטיחותה. אך הבדיקות יכולות לכלול גם גורמים שמחוץ לבית, כגון מידת הקרינה של אנטנות סלולריות. בחינה של עוצמת הרעש שיש בסביבת הבית. הבדיקה יכולה גם כן, לבחון את השווי של הקרקע שעליה המבנה נמצא. הבחינות הללו דורשות ניסיון, ידע ומכשור טכנולוגי מתקדם שאין ברשות האדם הפרטי. וכל זאת תוך כדי השוואה להתחייבויות הקבלן ולנהלים של המדינה.